Som medlem i Røros Handelsstands Forening er du en del av et stort fellesskap og en viktig bidragsyter til utvikling og arbeid som kommer alle til gode. Alle virksomheter i Røros kommune som driver handel, service, opplevelser, overnatting eller annen næringsvirksomhet, samt gårdeiere og eiere av eiendommer som leier ut til overstående virksomheter, kan bli medlemmer i RHF.
Hvert medlem har i utgangspunktet 1 – én – stemme. Medlemmer med underavdelinger har én ekstra stemme (uavhengig av antall underavdelinger). Som medlem i Røros Handelsstands Forening er du en del av et stort fellesskap og en viktig bidragsyter til utvikling og arbeid som kommer alle til gode.
Som medlem i handelsstanden kan du også synliggjøre for dine kunder og samarbeidspartnere at du er en del av det fellesskapet som bla. sørger for aktiviteter som julegrantenning og Nattåpent, og pynting av fellesarealer i sentrum både om sommeren og før jul.
Gavekort
RHF har egne gavekort som bare kan brukes hos virksomheter som er medlemmer av handelsstanden. Dette er en populær gave. Bl.a. er det mange bedrifter på Røros som kjøper gavekort til sine ansatte. Dersom man ikke er med i RHF, går man glipp av muligheten til at disse gavekortene kan brukes hos seg. Det er en forutsetning for å kunne være en del av gavekortløsningen at man er medlem i RHF.
Merk at gavekortene fra RørosHandelsstand ikke kan benyttes på terminaler fra iZettle.
Markedsføring og synliggjøring
RHF driver felles markedsføring og synliggjøring av felles aktiviteter og arrangement i regi av Røros Handelsstand gjennom en omfattende annonsering og kommunikasjon løpende gjennom hele året. Hvert år bruker foreningen rundt kr. 100.000,- i annonsering og synlighet av handel og aktivitet på Røros. Dette er annonsering som kommer alle som driver handel- og besøksnæring til gode. I tillegg har RHF annonseavtaler med alle lokale medier som kan benyttes av det enkelte medlem.
Som medlem blir du også presentert på nettstedet roroshandel.no.
Styret i RHF skal sørge for synliggjøring og informasjon på foreningens egne sosiale medier. Disse brukes i hovedsak til å markedsføre og synliggjøre felles aktiviteter og arrangement i regi av Røros Handelsstand.
RHF ser på Visit Røros og Østerdalen som den viktigste aktøren og samarbeidspartneren for markedsføring av Røros som besøkssted, og nettstedet roros.no som den viktigste felles digitale plattformen for å trekke til seg tilreisende til Røros. Alle medlemmer i RHF oppfordres til å sørge for oppdatert informasjon om seg selv på disse sidene og til å bruke «hva-skjer-kalenderen» aktivt både for å legge inn egen informasjon og for å søke informasjon om andre.
Kontingentsatser
samtlige beløp er oppgitt eks. mva.
Medlem med
omsetning under 3 millioner
kr 6.000,- per år
omsetning 3 – 6 millioner
kr 9.000,- per år
omsetning 6 – 15 millioner
kr 10.800,- per år
omsetning over 15 millioner
kr 13.000,- per år
Annen virksomhet
Virksomheter som helt eller delvis ikke driver med handel, servering eller med overnatting men som likevel ønsker å støtte opp om foreningens arbeid gjennom medlemskap (feks. huseiere, håndverkere m.fl.): kr 6.000,- per år.
Prøvemedlemskap for lokalmatprodusenter
Ett år: kr 3.000,-.
Underavdeling med
omsetning under 3 millioner
kr 1.500,- per år
omsetning 3 – 6 millioner
kr 2.000,- per år
omsetning 6 – 15 millioner
kr 2.500,- per år
omsetning over 15 millioner
kr 3.000,- per år
Røros Handelsstands Forening
Org.nr.: 975 533 166 mva
Sigrid M. Jansen
Tlf.: 986 01 001
E-post: sigrid@kunstogkaos.no
Fakturaadresse
Røros Handelsstands Forening
7374 Røros
EHF-faktura til: 975 533 166
Gavekort fra Røros Handelsstand
Gavekortet kan brukes på rundt 50 ulike steder i Røros. Butikker, spisesteder, gallerier, overnattingssteder og mange andre kan ta imot gavekortene.
Arrangement året rundt
På Røros står arrangementene og aktivitetene i kø: Om du ønsker å vite mer om historien vår kan du dra innom Rørosmuseet Smelthytta og Olavsgruva året rundt, men ikke glem å besøke oss under Rørosmartnan, Julemarked Røros, Elden, Vinterfestspill eller Femundløpet.



